Nieuws

Interview

Dirk, de pater familias van Hoorexpert De Kade

Op 20 maart 2026 was het zover: de eerste dag van Dirks pensioen, en dus ook zijn laatste dag bij Hoorexpert De Kade. Wij zwaaiden hem met het team uit bij het vertrek richting zijn Dolce Vita (cfr. Dirk verhuist naar Spanje). Voor dit gesprek konden wij hem nog even strikken voor een terugblik op zijn carrière.



Dirk, vertel eens kort over jouw carrière bij Hoorexpert De Kade/ Hoorcentrum Spermalie.

“Ik ben begonnen in 1986 en deed toen twee jobs. Enerzijds werkte ik als logopedist in de kleuterwerking van de dovenschool Spermalie en anderzijds zat ik in mijn laatste jaar audiologie en volgde mijn stage bij Veranneman. Het jaar erop slaagde ik voor mijn examen via het RIZIV en kon ik mezelf een volwaardig lid noemen van wat toen nog audiometrie heette. In de audiometrie verzorgden wij de hoorapparaten en klasapparatuur van de dovenschool en had ik een 300-tal jongeren van het secundair onder mijn hoede. Door de technologische vooruitgang, de opkomst van cochleaire implantaten en de veranderingen binnen de schoolgemeenschap werden er meer kinderen in het regulier onderwijs geplaatst. Hierdoor had ik op een bepaald moment nog maar 3 kinderen onder mijn hoede. Aangezien wij dit zagen aankomen, zijn wij actief gaan werken aan onze naambekendheid door op expo’s en beurzen te staan. Hierdoor bloeide de audiometrische dienst uit tot Hoorcentrum Spermalie. Door het succes bleef het team uitbreiden en moesten we uitkijken naar een grotere werkplek. Daarom verhuisde Hoorcentrum Spermalie van de Oliebaan naar Ruddershove, zoals de meesten het nu kennen.”


Hoe zag jouw eerste werkdag eruit en wat is het meest veranderd? 

“Mijn eerste werkdag, als logopedist in de kleuterwerking, bestond uit pampers verversen. En wat er het meest veranderd is, is dat ik nu (gelukkig) geen pampers meer moet verversen.”  (Lacht)


Hoe heb je de evolutie in hoorzorg en technologie ervaren doorheen je carrière? 

“Als een sciencefictionfilm. Ik ben begonnen in het stenen tijdperk met een schroevendraaier en een meettoestel, waar je een halfuur aan moest zitten prutsen om hem te doen werken. En nu zitten we met hightech dat toen alleen maar in sciencefictionfilms voorkwam.” 


Wat zal je het meest bijblijven en wat zal je het meest missen?

“Dat is een moeilijke vraag!” (Lacht) 

 Wat mij het meest zal bijblijven, is de collegialiteit, de gezelligheid, de gekke momenten… Ik zal jullie, de collega’s, en de sfeer het meeste missen.”


Als je een ding zou mogen veranderen of verbeteren aan het vak, wat zou dat dan zijn?

“Het commerciële aspect eruit gooien. Wij zijn geworden zoals we zijn door op een niet-commerciële manier te werken. Bij ons ligt de focus op kwaliteit en service.”


Waar ben je het meest trots op? 

“Dat ik heb bereikt wat ik wilde bereiken. Toen ik startte als audioloog, was het mijn droom om het grootste hoorcentrum binnen de revalidatiesector op te bouwen en dat is ons gelukt! Alé, dat zeggen ze toch.” (Knipoogt)


Wat is een typische ‘Dirk-uitspraak’ die collega’s direct zouden herkennen?

“Zorg dat de klant met een glimlach naar buiten gaat.”


Als je je carrière in 3 woorden zou moeten samenvatten, welke zou je dan kiezen?

“Dat is weer een moeilijke vraag (lacht), maar eigenlijk is het simpel: Er bij Horen.” (pun intended). 


Als je niet in de hoorzorg had gewerkt, wat had je dan wel gedaan?

“Goh, dat weet ik niet. Ik heb in de informatica gewerkt, maar daar miste ik persoonlijk contact. Hoewel ik het heel graag gedaan heb, was het eentonig en eenzijdig. Informatica is mentaal heel interessant, omdat je je intellect moet gebruiken en ontwikkelen. Het werk als audioloog is veel verrijkender en gaat nog een stap verder: je moet niet alleen intellectueel groeien, maar ook emotioneel. Je hebt dus eigenlijk beide nodig.”


Welke waarden vind jij het belangrijkste om mee te geven aan de collega’s? 

“Dat de klant gelukkig is. Punt. De klant moet met een goed gevoel naar buiten gaan. Zorg dat mensen er weer bij horen, dan weet je dat je je werk goed gedaan hebt.”


Wat heb jij zelf geleerd van jouw klanten?

“Veel geduld hebben.” (Lacht)


Heb je een verborgen talent waar wij niet van weten?

“Ja, maar deze zal geheim blijven.” (Knipoogt)


Wat zal je vooral doen met je vrije tijd? 

“Heel veel! Honden trainen, Tai Chi terug oprakelen en lessen geven, veel aan mijn huis werken en genieten van het leven.”


Hoe zou je ideale dag eruitzien?

“Mañana (morgen komt wel), pluk de dag. Je staat op en je ziet wel wat de dag brengt. Lukt het vandaag niet, is het voor morgen. No stress.”


Hoe wil jij herinnerd worden bij Hoorexpert?

“Gewoon, als Dirk, zoals jullie me kennen.”


Bedankt, Dirk!


Wij willen Dirk enorm bedanken voor al het geleverde werk, gedeelde kennis en de leuke herinneringen die we als team hebben opgebouwd.   

Dirk, we wensen je het allerbeste toe en geniet van de Spaanse zon! Wij houden het fort recht (knipoog),   

Het Hoorexpert team


Deel dit bericht

Jobbeurs De Kade

Benieuwd hoe het is om te werken bij De Kade? Op zaterdag 14 maart zetten we onze deuren open voor een jobbeurs op Campus De Berkjes, van 9u tot 12u!

Lees meer